هراس اصولگرایان از تقلب در انتخابات پیش رو

هر چند حضور همزمان احمدی نژاد و مصلحی در جلسه هیات دولت نشان دهنده ی آرامش نسبی اوضاع پیروزی رهبر در ابقای مصلحی در مقام خود دارد اما بررسی دلایل احتمالی این عزل و نصب ها و دخالتهای خامنه ای گویا نگرانی عمیق او و نزدیکانش نسبت به قدرتمند شدن تیم احمدی نژاد است

بسیاری از تحلیلگران برکناری وزیر اطلاعات توسط احمدی نژاد را بی ارتباط با جنگ قدرت در انتخابات پیش رو نمی دانند چنانچه نشانه هایی از تایید این سخن در جناح به اصطلاح اصولگرا هم دیده می شود به طوری که اسلامی نماینده مردم ساوه و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز در گفت‌وگو با فارس به تلاش جریانی اشاره کرد که وی این جریان را با واژه «انحرافی» توصیف می کند که برنامه ای برای سیطره بر وزارت اطلاعات داشتند. وی گفت: این جریان مشکوک برای دست یابی به کرسی‌های مجلس قصد ایجاد تغییر و تحولات وسیع در وزارت اطلاعات به عنوان چشم بینای نظام را داشت اما با اقتدار رهبر مواجه شد.

اسدالله بادامچیان نیز خواستار ایجاد کمیته ای(کارگروه) برای صیانت از آرا در مقابل دخالت های دولتی شد او به طور واضح از کمیته صیانت از آرا نام نمی برد اما نگرانی او برای مقابله با دخالت‌های «غیر مجاز» تیم احمدی‌نژاد در انتخابات آتی مجلس است و بر ای رفع این نگرانی ایجاد دو کار گروه مجزا را پیگیری کرده اند او تاکید دارد که ممکن است برخی اطرافیان دولت همچون استانداران، فرمانداران و بخشداران دخالت غیرمجاز در انتخابات انجام دهندبادامچیان گرچه سازوکاری مشخص نمی کند اما می گوید: فعالیت این دو کارگروه به معنای دخالت آن‌ها در انتخابات نیست، بلکه آن‌ها تلاش می‌کنند روابط صحیحی بین دولت، به عنوان مجری انتخابات، حاکم باشد.

نویسنده در اردیبهشت ۲۲م, ۱۳۹۰ و بایگانی شده در به قلم سردبیر. شما میتوانید پاسخها به این مطلب را در این آدرس دنبال کنید RSS 2.0. شما میتوانید به پایین صفحه رفته و دیدگاه خود را ثبت کنید.

تبلیغات جنبش پیروان نظام مشروطه به پادشاهی رضا شاه دوم

دیدگاه های جدید

گالری تصاویر

کلیه حقوق خبرگزاری پادشاهی ایران برای مالکین و مولفین محفوظ میباشد.