یک فرمانده ارشد حماس در حمله هوایی اسرائیل کشته شد

یک رشته حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه موجب کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد حماس و مجروح شدن یازده نفر دیگر شد. به گفته حماس، عیسی مطران از فرماندهان تیپ عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس بود. وی که ۴۲ ساله بود، در ساختن بمب مهارت داشت. حماس می گوید در این حمله هشت نفر از طرفداران حماس و سه غیر نظامی نیز مجروح شدند. گروه حماس تهدید کرده که انتقام این حمله را خواهد گرفت.

به قرار گزارش ها این حمله یکی از شدید ترین حملات اسرائیل به نوار غزه در چند ماه اخیر بود. در این حمله موشک های اسرائیلی مرکز نوار غزه و شهر غزه را هدف قرار دادند. چند موشک نیز به تونل هایی که در حاشیه مرز جنوبی نوار غزه قرار دارد، اصابت کرد. ارتش اسرائیل می گوید این حمله به تلافی پرتاب راکت از غزه به بندر اشکلون در روز گذشته (۳۰ ژوئیه) بوده است.

در اثر پرتاب این راکت به یک مجتمع ساختمانی در اشکلون خساراتی وارد شد ولی کسی صدمه ای ندید. پیشتر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته بود حمله موشکی به اشکلون را بسیار جدی تلقی می کند. در طول یک سال اخیر، در پی جلوگیری حماس از پرتاب راکت به خاک اسرائیل این گونه حملات به خاک اسرائیل کاهش یافته است ولی سایر گروه های فلسطینی به حملات پراکنده با راکت ادامه می‌دهند. خبرنگاران می گویند این گونه حملات تقریبا همیشه بی اثر است چون راکت ها عمدتا در مناطق غیر مسکونی فرود می آیند.

نویسنده در مرداد ۹م, ۱۳۸۹ و بایگانی شده در اخبار جهان, سر تیتر خبرها, ویدئو ها, یادبود بزرگ خاندان پهلوی. شما میتوانید پاسخها به این مطلب را در این آدرس دنبال کنید RSS 2.0. شما میتوانید به پایین صفحه رفته و دیدگاه خود را ثبت کنید.

تبلیغات جنبش پیروان نظام مشروطه به پادشاهی رضا شاه دوم

دیدگاه های جدید

گالری تصاویر

کلیه حقوق خبرگزاری پادشاهی ایران برای مالکین و مولفین محفوظ میباشد.